O nejlepší fantasy

                

Klub Julese Vernea Praha a klub 451 stupňů Fahrenheita Košice znovu vyhlašují

XXVII. ročník SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ FANTASY 2016

Zúčastnilo se 21 autorů a autorek, z nichž porota Klubu Julese Vernea Praha a Klubu 451 stupňů Fahrenheita Košice nominovala tři soutěžící, kteří tak byli pasování za Rytíře nebo Lady Řádu fantasy. Z těchto tří nominovaných byl vybrán celkový vítěz, Nositel meče.

Nominovány byly:
Merglová Michaela s povídkou Budeme si hrát
Moravcová Irena s povídkou Knižní trh
Sněgoňová Kristýna s povídkou Stáčení nevinnosti
Všem vítězným autorkám blahopřejeme!

Nositelkou meče a celkovým vítězem se stala Kristýna Sněgoňová.

Příští rok 2017 proběhne nový ročník soutěže a všem účastníkům přejeme, aby uspěli! Na vítěze pak čeká tento meč:



Historie soutěže

RočníkRokParcon/FénixconNositel mečeRytíř fantasy - Lady / Sir
27.2016Brno Kristýna Sněgoňová - Stáčení nevinnosti Michaela Merglová - Budeme si hrát
Irena Moravcová - Knižní trh
26.2015 Brno Kristýna Sněgoňová - Kráčím vstříc Matyáš Knol - Kníže Bořivoj
Tomáš Kratochvíl - Kometa vlka
Michaela Merglová - Bastard a Zpěváček
25.2014Brno Zdeněk Schreil - Cena života Jan Dobšenský - To není tvoje válka
Veronika Maťúšová (pseudonym Veronika Wan) - Dni vlkov
Kristýna Sněgoňová - Cesta nachu
Eva Žilková - Město kamenné krásy
24.2012 Brno Vladimír Němec - Fialový ďábel Vít Mazanec - Naděje neumírá poslední, to skřeti
Michaela Rozvodová - Sigisoara
23.2011Brno Irena Hrubá - Valkýři přítrže Jakub Hoza - Díra do pekel
Jana Hozová - Sázka na divokou kartu
Radovan Kalaš - Conan v říši horských žen
22.2010 Brno Zdeněk Jukl - Horší než smrt Vladimír Němec - Žoldačka
Ondřej Smetana - Poklad Moreicalu
Kristýna Sněgoňová - Nelidé
Matej Vojtko - Neodpustiteľná hranica
21.2009Brno Martin Sládek - Poslední noc, Sheala Radovan Kolbaba - Zlaté dno
Marek Kolský - Den draka
20.2008 Brno Jan Burian - Skrym Natálie Martínková - Institut forenzní magie
Lukáš Hrdlička - Hlasy u druhého břehu
19.2007Nitra Lucie Lukačovičová - Piráti nebes Martin Kochlica - Labor Gratuitus
Leoš Kyša - Staré vznešené časy
Jiří Mazurek - Vyzvědač
18.2006 Neratovice Lívia Hlavačková - Drozd Vladimír Němec - Jiné světy
Miroslav Hokeš - Krev a kamení
17.2005Chotěboř Titul nebyl udělen Anna Šochová - Zrcadlová brána věčnosti
Martina Šrámková - Špatné časy
Hanina Veselá - Ozubené zásnuby
16.2004 Brandýs nad Labem Ondřej Šmejkal - Běžec Konstantin Šindelář - Soutok
Tereza Horáčková - Cestičkou do školy
Mirek Dvořák - za zásluhy o fantasy
15.2003Chotěboř Tomáš Němec - Poslední z vymírajícího národa lady Candar - Legenda
Vladimír Sokol - Muž a pes
Jana Jůzlová - Přístav
Alexandra Pavelková - Dům bolesti
14.2002Chotěboř Aleš Křen - Corm Iva Svobodová - Vypráví Mime
Martin Psota (pseudonym Petra Jurčová) - S pravdou sem (novela)
Vlado Ríša - za zásluhy o fantasy
13.2001Praha Zdenka Lukovská - Jestřábí kletba Rastislav Weber - Uzavrený kruh
Juraj Červenák - Rogan (román)
12.2000Šumperk Jana Rečková - Pohřbení na Soldafaru (soubor povídek) Martina Pilcerová - Krajina pútnikov
Ivana Kuglerová - Stezky krve (román)
11.1999Kopřivnice Juraj Červenák - Krvavý oheň, biely oheň... Pavel Renčín - Stvořitel
Ivana Kuglerová - Keran
10.1998Chotěboř Titul nebyl udělen. Ondrej Trepáč - Mor na nich!
Juraj Červenák - Na piaď chlap, na lakeť brada..
9.1997Spišská Nová Ves Leonard Medek - Runeround (román) Tereza Nekovářová - Slunce je rudé nad Alhaanem
Alexandra Pavelková - Piesok vo vetre
Zdeněk Žemlička - Rusalka
8.1996Ústí nad Labem Jaroslav Mostecký - Oči pro Dračí panenku Michal Špaček - Smečka
Tereza Nekovářová - Hodinu po hodině strom odkvétá více
Jana Rečková - Hadí král za nic nemůže
7.1995Ústí nad Labem Michal Špaček - Devět bojovnic Elbereth Františka Vrbenská - Labyrint půlnočního draka
Rigor Mortis - Dobro vítězí
Jan Klváček - Armimor
Jana Rečková - Zůstat přízrakem
Jan Kantůrek - za zásluhy o fantasy
Andrzej Sapkowski - za zásluhy o fantasy
6.1994Banská Bystrica Václav Pávek - Dračí krev Miroslav Žamboch - Močál
Jana Rečková - Chce strašidla?
Carola Biedermannová - Pán hradu
5.1993Šumperk Jaroslav Mostecký - Sbohem, jezero Helena Dufková - Pán močálu
Jana Rečková - Upíři z Lemmar Gori
Vladimír Šlechta - Chlapci od běžícího ohně
Miroslav Žamboch - Bude zima, bude mráz
Carola Biedermannová - Země šílených bohů
4.1992Ostrava Miroslav Žamboch - Zpověď válečníka Helena Dufková - Ve jménu světla
Jaroslava Nováková - Buewol
Jaroslav Mostecký - V bažinách Džiunda
Zdeněk Šámal - Allighienův pohár
3.1991Košice Zdeněk Šámal - Nevěsta pro trojklanného boha Petr Vyhlídka - Meč z Flatlandu
Jan Oščádal - Bitva
Martina Pilcerová - Krajina nekončiacich snov
Michaela Kryšková - Eridana
2.1990Bratislava Jaroslav Lupečka - Ve stopách velkého Thora -
1.1988Ostrava Vilma Kadlečková - Tři z Akroné -
 
Pokud není literární útvar uveden, jedná se o povídku
Ceny a tituly se do roku 2007 předávaly na Parconech, více o nich na webu fandomu. Od ročníku 2008 se vyhlašují na Fénixconu v Brně.


(c) Klub Julese Vernea - Webdesign: Gudrun - Webmaster: Keplik
<< Homepage